Filtracja przemysłowa

Hydraulika siłowa

Napędy przemysłowe

Układy napędowe

Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa jest to dział mechaniki płynów, który stanowi połączenie mechaniki i hydrauliki, gdzie medium (najczęściej olej hydrauliczny) pełni rolę przekaźnika energii, która jest wykorzystywana do napędzania poszczególnych maszyn, czy ich podzespołów. Działanie każdego układu hydraulicznego oparte jest na przepływie medium, ciecz znajdująca się pod odpowiednim ciśnieniem jest w stanie poruszać poszczególne elementy maszyn. Podkreślić należy, że w hydraulice siłowej możemy wykonywać zarówno ruchy posuwisto-zwrotne realizowane przez siłowniki (cylindry) hydrauliczne, jak i ruchy obrotowe realizowane przez silniki hydrauliczne. Do kontrolowania silników czy też siłowników hydrauliczny, wykorzystujemy rozdzielacze hydrauliczne i zawory o bardzo szerokim zastosowaniu.

Hydraulika siłowa profesjonalny asortyment
Dostarczamy produkty znanych i cenionych marek na całym świecie. Nasza oferta obejmuje m.in.: pompy i silniki hydrauliczne, orbitrole, zawory, rozdzielacze, chłodnice przemysłowe, filtry, układy hamulcowe oraz akumulatory i szereg akcesoriów hydraulicznych.

Hydraulika siłowa – Nasza oferta

Pompy hydrauliczne

Dostarczamy wysokiej jakości pomy hydrauliczne m. in. do: Ciągników i maszyn rolniczych, samochodów ciężarowych, maszyn budowanych, instalacji przemysłowych.
Produkty możemy podzielić na:
• Pompy zębate żeliwne PTO,
• Pompy zębate aluminiowe,
• Pompy tłoczkowe

Silniki hydrauliczne

Zapewniamy duży wybór silników hydraulicznych niezbędnych do prawidłowego działania układu. Produkty dedykowane są m.in. do maszyn i urządzeń rolniczych, leśnych, budowlanych, kolejowych, górniczych oraz instalacji przemysłowych. Produkty, możemy podzielić na:

  • Zębate,
  • Gerotorowe, (orbitalne)
  • Tłoczkowo-osiowe,
  • Tłoczkowo-promieniowe,

Hydrostatyczne zawory skrętu „Orbitrole”

Orbitrol – hydrostatyczny zawór skrętu wykorzystywany do sterowania kół skrętnych w pojazdach w układach wspomagania kierowniczego.
Zastosowanie orbitroli m.in.:
• Maszyny budowlane,
• Maszyny rolnicze,
• Wózki widłowe,
• Samochody ciężarowe,
• Ładowarki teleskopowe,
• Kombajny,

Chłodnice i układy chłodzenia

Program standardowy obejmuje ponad 100 modeli chłodnic w 3 podstawowych rodzajach wykonania. Wszystkie te chłodnice wykonane są z aluminium. Chłodnice są zabezpieczane warstwami ochronnymi lakierniczymi, lub na życzenie warstwą PTFE. Nasze układy stosowane są w maszynach roboczych ciężkich, pojazdach szynowych,
pojazdach górniczych, maszynach rolniczych i układach stacjonarnych takich jak zespoły prądotwórcze, prasy czy sprężarki.

Zawory hydrauliczne

Oferujemy różnego rodzaju zawory hydrauliczne, m.in.: zwrotne, zwrotne sterowane, sekwencyjne, regulacji przepływu, regulacji ciśnienia, przelewowe, hamujące -„overcenter”, elektrozawory, rozdzielacze monoblokowe i sekcyjne. Zawory te mogą być montowane na płytach lub bezpośrednio na przewodach i siłownikach, a także na silnikach hydraulicznych. Znajdują zastosowanie w wózkach widłowych, żurawiach, hakowcach, maszynach budowlanych i górniczych, pojazdach komunalnych i wielu urządzeniach stacjonarnych.

Rozdzielacze hydrauliczne

Rozdzielacze monoblokowe „on-off”, proporcjonalne oraz „load sensing”. Dostępne ze sterowaniem ręcznym, pneumatycznym, elektropneumatycznym, hydraulicznym, elektrohydraulicznym zdalnym.

Zasilacze hydrauliczne

Dostarczamy kompletne zasilacze hydrauliczne skompletowane wg wymagań odbiorcy. Zasilacze mogą być wyposażone w silniki elektryczne prądu stałego 12 lub 24V DC, silniki prądu zmiennego dwu lub trójfazowe. Zasilacze są dostarczane ze zbiornikami oleju o pojemności od 1 do 40l. Dodatkowo można wyposażyć każdy zasilacz w dowolnie ustalony zestaw zaworów zamontowany na korpusie zasilacza zgodnie ze schematem przekazanym przez zamawiającego.

Filtry Hydrauliczne

Filtry hydrauliczne wysokociśnieniowe, zlewowe, ssawne, montowane na zbiorniku lub w linii dodatkowo oferta obejmuje szereg akcesoriów na przykład:

  • Korki wlewowe,
  • Poziomowskazy,
  • Mocowania na zbiornik,

Akumulatory hydrauliczne

Akumulatory dostosowane są do wymagań Unii Europejskiej i posiadają wszystkie wymagane dla zbiorników ciśnieniowych certyfikaty. Na życzenie klienta zmieniamy wartość ciśnienia wstępnego naładowania azotem do wymaganego.

Podstawowe parametry hydroakumulatorów:
• LAV – membranowe rozbieralne – do 0,75 litra,
• LA – pęcherzowe rozbieralne – od 0,1 do 55 litrów,
• WA – membranowe nierozbieralne,
•Maksymalne ciśnienie robocze 330 bar,

Hydrauliczne układy hamulcowe

Systemy i komponenty hamulcowych układów hydraulicznych stosowane są w maszynach górniczych, budowlanych, maszynach rolniczych i leśnych a także w wózkach widłowych.
W naszym asortymencie znajdziecie Państwo pompy hamulcowe jedno- i wieloobwodowe ze wspomaganiem i bez. Unikalnym rozwiązaniem jest system S6 dla maszyn roboczych ciężkich i ciężkich wózków podnośnikowych. Modułowy system budowy pozwala na dostosowanie układu do konkretnego wymagania.

Akcesoria

Dostarczamy akcesoria, które znajdują zastosowanie w sektorze przemysłowym jak i maszyn mobilnych. Oferta obejmuje m. in.:

Sprzęgła do hydraulicznych układów przeniesienia napędu, wymienniki ciepła, kołnierze i kolektory, zbiorniki olejowe, przyłącza olejowe do pomp hydraulicznych, termostaty i presostaty, cewki elektryczne, linki do sterowań rozdzielaczy, dźwignie do rozdzielaczy, manometry, czujniki, wskaźniki poziomu oleju, korki, uszczelnienia

Informacje kontaktowe:

tel.: +48 22 512 56 60
Hydraulika: +48 533 229 633
Filtracja: +48 530 410 000
Napędy przemysłowe: +48 536 015 536
Wały napędowe: +48 76 754 55 17
e-mail: iow@iow.pl

Dane adresowe:

IOW TRADE
ul. Zwoleńska 17
04-761 Warszawa

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
Kochlice, ul. Lubińska 1c
59-222 Miłkowice