Skip to main content

Filtracja przemysłowa

Hydraulika siłowa

Napędy przemysłowe

Układy napędowe

AKG – Chłodnice i układy chłodzenia

Chłodnice AKG

Program standardowy obejmuje ponad 100 modeli chłodnic cieczy hydraulicznej w 3 podstawowych rodzajach wykonania. Dzięki bogatej ofercie producenta możemy zaoferować zarówno duże chłodnice, jak i takie o mniejszych gabarytach jak chłodnice typu slim. Wszystkie chłodnice wykonane są z aluminium i zarówno powierzchnia lamelowa jak i blok wodny zabezpieczane są lakierniczymi warstwami ochronnymi lub na życzenie warstwą PTFE. Nasze układy stosowane są w maszynach roboczych ciężkich, pojazdach szynowych, pojazdach górniczych, maszynach rolniczych i układach stacjonarnych takich jak zespoły prądotwórcze, prasy czy sprężarki.

Chłodnice specyfikacja:

 • Maksymalne ciśnienie oleju do 26 bar
 • Moc od 0,5 do 500 KW
 • Przepływ nominalny oleju od 1 do 600 l/min.

Wentylatory chłodnic – rodzaje napędów:

 • Elektryczny prądu stałego,
 • Elektryczny prądu zmiennego,
 • Hydrauliczny,
AKG_chłodnice
logo_AKG_hłodnice i układy chłodzzenia

Układy chłodzenia do silników spalinowych

IOW TRADE proponuje Państwu nowoczesne chłodnice dopasowane do Państwa wymagań zarówno co do parametrów cieplnych chłodnic, jak i ich wymiarów i sposobu zabudowy. Nasz zespół inżynierów pomoże dobrać odpowiednio duże chłodnice do konkretnego zastosowania. Dla urządzeń i maszyn napędzanych silnikiem spalinowym proponujemy zintegrowane chłodnice wody, powietrza, chłodnice oleju, paliwa i inne. W ofercie ponadto posiadamy różne rozmiary wentylatorów. Zaletą takiego rozwiązania jest zmniejszenie gabarytów zestawu chłodnic w porównaniu z chłodnicami z typoszeregu, jak również znaczne obniżenie kosztów. Do układów chłodzenia proponujemy energooszczędne chłodnice wyposażone w hydrostatyczne napędy wentylatorów z proporcjonalną regulacją prędkości. Kompletny układ jest dostarczany wraz z elektronicznym modułem sterującym, czujnikami temperatury, oprogramowaniem i hydraulicznymi elementami sterowania i napędu.

TYP T

Chłodnice aluminiowe o budowie prętowo-płytowej. Wentylatory chłodnic cieczy typu „T” mogą zostać wyposażone w wentylator z silnikiem hydraulicznym albo elektrycznym prądu stałego lub zmiennego. Specyfikacja chłodnic typu „T”

 • T1-T8 max. ciśnienie pracy: 26 bar
 • T9–T11 max. ciśnienie pracy: 10 bar
 • przepływ: 600 l/min
 • Moc rozpraszana: 500 kW
 • Fabrycznie zamontowane wentylatory
Chłodnica AKG typ T
Chłodnica AKG typ TL

TYP TL

Aluminiowe wentylatorowe chłodnice o budowie rurowo-żeberkowej. Napęd wentylatora silnikiem hydraulicznym lub elektrycznym prądu stałego lub zmiennego.

 • Ciśnienie pracy: 14 bar
 • Przepływ: 150 l/min
 • Moc rozpraszana: 35 kW
 • Rdzenie chłodnic: rurkowo-żeberkowe

WIELOSEKCYJNE

Uzupełnieniem programu podstawowego są chłodnice wielosekcyjne. Umożliwiają one chłodzenie wszystkich mediów w maszynie, wymagających chłodzenia np. Oleju i płynu chłodzącego, paliwa i powietrza. Najczęściej stosowane jako samochodowe układy chłodzenia łączące w jednym zestawie chłodnice klimatyzacji, chłodnice dla chłodzenia wodnego, chłodnice powietrza, chłodnice oleju, oraz ewentualnie inne chłodnice zewnętrzne wymagane do prawidłowej pracy pojazdu.

Wielosekcyjne Chłodnice AKG
AKG_chłodnice-do-sprężarek

CHŁODNICE DO SPRĘŻAREK

Umożliwiają chłodzenie wielu mediów np. oleju i powietrza w sprężarkach śrubowych, lub powietrza w sprężarkach wielostopniowych.

Sklep z chłodnicami | Platforma B2B IOW TRADE

Nasza oferta produktowa jest dostępna na platformie B2B (sklep z chłodnicami). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, oraz do bezpośredniego kontaktu w celu dobrania odpowiedniego produktu. Poza gotowymi modelami chłodnic, oferujemy również różne rozmiary wentylatorów i akcesoria w tym termostaty.

Informacje kontaktowe:

tel.: +48 22 512 56 60
Hydraulika: +48 533 623 521
Filtracja: +48 530 410 000
Napędy przemysłowe: +48 601 847 957
Wały napędowe: +48 76 754 55 17
e-mail: iow@iow.pl

Dane adresowe:

IOW TRADE
ul. Zwoleńska 17
04-761 Warszawa

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
Kochlice, ul. Lubińska 1c
59-222 Miłkowice