Skip to main content

Filtracja przemysłowa

Hydraulika siłowa

Napędy przemysłowe

Układy napędowe

WIX FILTERS | Filtry przemysłowe w ofercie IOW TRADE

WIX Filters to amerykańska marka, która powstała ponad 80 lat temu. Jest renomowanym producentem wysokiej jakości filtrów przeznaczonych na rynek samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn i urządzeń: rolniczych, leśnych, budowlanych, górniczych oraz urządzeń przemysłowych. Marka WIX od 2016 roku stałą się częścią międzynarodowego koncernu MANN+HUMMEL, w wyniku czego powstała jedna z największych na świecie firm filtracyjno-technicznych. Produkty marki WIX filters to między innymi: filtry powietrza, oleju, paliwa, filtry kabinowe oraz filtry uzupełniające takie jak filtry hydrauliczne, osuszacze powietrza, filtry cieczy chłodzącej, odpowietrzniki z granulatem żelowym, filtry mocznikowe UREA, filtry specjalne oraz filtry automatyczne WIX filters.

Wix filter
wix filter distributors

IOW TRADE Certified distributor of WIX Industrial Filters

Jesteśmy oficjalnym certyfikowanym dystrybutorem filtrów WIX – Dzięki zacieśnieniu współpracy z renomowanym producentem filtrów, jesteśmy w stanie sprostać coraz większym wymaganiom stawianym przez naszych klientów. Nasza oferta produktowa dynamicznie rozwija się, dzięki temu stajemy się coraz bardziej konkurencyjni na rynku filtrów przemysłowych. W naszym portfolio prezentujemy nowoczesną ofertę filtrów i systemów filtracyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą filtrów dostępnych w naszej ofercie – Dostarczamy produkty najwyższej jakości!

Produkty marki WIX Filters

Filtry powietrza WIX FILTER

Filtry Powietrza WIX

Zanieczyszczone powietrze jest niebezpieczne dla każdego rodzaju silnika. Maszyny i pojazdy przemysłowe często pracują w trudnych warunkach, zwykle zasysając duże ilości zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Filtry powietrza WIX filters zapewniają skuteczną ochronę silników przed ścieraniem. Ważne jest aby wymieniać filtr regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu lub maszyny. Produkt, który się cieszy wysoką popularnością to – filtr powietrza 42805ewix.

Co wyróżnia filtry powietrza WIX?

Plisy ze ściągaczem
Technologia zapewnia równomierne rozłożenie plis, co gwarantuje równomierny rozkład powietrza na całej powierzchni filtra.

Stabilizacja plis
Wzmocnienia, które stabilizują plisy, zapobiegają w ich zapadaniu się i utracie stabilności.

Wysokiej jakości media filtracyjne
Dobrane pod kątem wymagań silnika zatrzymują do 99,9% zanieczyszczeń i gwarantują maksymalną żywotność silnika.

Uszczelki silikonowe
Uszczelki tego typu są najczęściej stosowane w filtrach WIX, ponieważ są odporne na warunki zewnętrzne (temperaturę i wibracje).

Uchwyt
Do wybranych modeli, jest stosowany uchwyt do łatwego montażu i demontażu filtra.

Wskaźnik przepływu powietrza WIX Filters
Służy do określenia, czy filtr działa prawidłowo, czy też należy go wymienić. Zapewnia optymalną obsługę filtra.

Filtry oleju WIX filters

Filtry oleju WIX filters

Aby silnik mógł działać bez zarzutu, olej w silniku musi być czysty. Filtry oleju WIX filters skutecznie chronią silnik przed przedwczesnym zużyciem i awarią – skutecznie oczyszczając olej z cząsteczek sadzy, pyłu i opiłków metalu. Producent oferuję ponadprzeciętną jakością filtrów.

Co wyróżnia produkty od WIX filters?

ico_szczelność filtrów oleju WIX

Niezawodna szczelność
Podwójnie walcowane połączenie pokrywy z pojemnikiem filtra, wytrzymuje szeroki zakres ciśnień, co gwarantuje zachowanie całkowitej szczelności filtra i przekłada się na wysoką jakość filtra oleju.

ico_Medium filtracyjne

Nowoczesne media filtracyjne w asortymencie WIX filters
Media filtracyjne są kluczowym elementem każdego filtra. Musi być dobrany w taki sposób, aby zanieczyszczenia były wychwytywane najskuteczniej, jednocześnie umożliwiając prawidłowy przepływ oleju. W filtrach oleju silnika stosujemy innowacyjne materiały, które spełniają te wymagania, zapewniając jednocześnie najlepszą wydajność.

ico_Trwałość filtra wix

Trwałość
Do produkcji wkładu filtra oleju silnika (rdzenia i sprężyn) -wykorzystywane są specjalnie wyselekcjonowane surowce, które są odporne na duże wzrosty ciśnienia i wibracje. Filtry marki WIX filters, są również ocynkowane i malowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na korozję.

ico_Odpowienio wyprofilowana sprężyna wix

Odpowiednio wyprofilowana sprężyna
Mocno przylega do powierzchni nie uszkadzając filtra, nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Użyte komponenty świadczą o wysokiej klasie produktów.

Filtry paliwa wix filters

Filtry paliwa WIX filters

Aby silnik mógł działać bez zarzutu, paliwo w silniku musi być czyste. Filtry paliwa WIX filters skutecznie chronią silnik przed przedwczesnym zużyciem i awarią – skutecznie oczyszczając paliwo z zanieczyszczeń. Producent oferuję ponadprzeciętną jakością filtrów. Popularnym filtrem paliwa tego producenta jest: WIX filters 33393, który jest dostępny w naszej ofercie B2B.

Co wyróżnia produkty od WIX filters?

ico_JAKOŚĆ MEDIÓW FILTRACYJNYCH

BEZKOMPROMISOWA JAKOŚĆ MEDIÓW FILTRACYJNYCH
W filtrach WIX media są odporne na agresywne związki chemiczne występujące paliwach.

ico_trwałe uszczelnienia

WYSOKA TRWAŁOŚĆ USZCZELNIEŃ
Starannie dobrane materiały, z których są wykonane uszczelnienia, zapewniają optymalną szczelność oraz wysoką odporność na agresywne składniki występujące w paliwie.

ico_ULEPSZONY PROJEKT OKŁADKI

ULEPSZONY PROJEKT OSŁONY
Producent ten rocznie przeprowadza ponad 4000 testów. Dzięki bogatemu doświadczeniu, zaprojektował osłonę filtra paliwa WIX filters zoptymalizowaną pod kątem konkretnych obciążeń eksploatacyjnych pojazdów.

ico_SPEŁNIAMY NORMY

SPEŁNIA SUROWE NORMY PRODUCENTÓW POJAZDÓW I MASZYN
Filtry marki WIX filters – spełniają normy producentów pojazdów – dotyczy to każdego rodzaju filtrów paliwa!

Filtry kabinowe WIX

Filtry kabiny WIX - Wysokiej jakości filtry samochodowe

Dzięki filtrom Microban – powietrze w kabinie zawsze jest w dobrym stanie! Producent dostarcza niezawodne filtry kabiny WIX filters z węglem aktywnym i systemem Mikroban.

ico_BARIERA FILTRACJI WĘGLOWEJ

BARIERA FILTRACJI WĘGLOWEJ
Filtr kabiny WIX filters jest zbudowany z trzech warstw: dwóch zewnętrznych z syntetycznej włókniny, która zatrzymuje cząstki stałe i aerozole ze skutecznością standardowych filtrów kabinowych oraz dodatkowej trzeciej warstwy z umieszczonych wewnątrz granulek węgla aktywnego, usuwających szkodliwe i nieprzyjemne zapachy z przepływającego powietrza.

ico_USUWANIE NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW

USUWANIE NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW
Oprócz szkodliwych gazów węgiel aktywny eliminuje również nieprzyjemne zapachy.

ico_PROCES ADSORPCJI

PROCES ADSORPCJI
Węgiel aktywny przyciąga cząsteczki szkodliwych gazów. Ilość węgla aktywnego zawarta w filtrach WIX pozwala wyeliminować ok. 90% szkodliwych związków chemicznych, takich jak ozon, węglowodory, związki siarki i azotu.

Produkty uzupełniające - Portfolio WIX filters

FILTRY HYDRAULICZNE WIX

FILTRY HYDRAULICZNE WIX FILTER
To kompletne rozwiązania oraz produkty uzupełniające. Należą do nich filtry oleju hydraulicznego

OSUSZACZE POWIETRZA WIX

OSUSZACZE POWIETRZA
WIX filter posiada wysoce higroskopijny granulat, który z dużą dokładnością usuwa wilgoć z powietrza, głównie z układów hamulcowych. Dodatkowo jest oczyszczany z zanieczyszczeń stałych (np. pył, trociny, sadza, popiół, włókienka). Ułatwia to poprawę osiągów pojazdów i maszyn.

ODDYCHAJĄCE POCHŁANIACZE WILGOCI Z GRANULATEM ŻELOWYM

ODDYCHAJĄCE POCHŁANIACZE WILGOCI Z GRANULATEM ŻELOWYM
Stosowany głównie w dużych zbiornikach paliwa do pochłaniania wilgoci i zanieczyszczeń (tak małych jak 2 mikrony).

FILTRY UREA

FILTRY UREA
W odpowiedzi na coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin w maszynach i pojazdach przemysłowych, coraz częściej pojawiają się systemy (selektywnej redukcji katalitycznej). Filtry mocznikowe zatrzymują zanieczyszczenia obecne w roztworze mocznika, co zapobiega zużyciu dysz wtryskowych SCR.

Informacje kontaktowe:

tel.: +48 22 512 56 60
Hydraulika: +48 533 623 521
Filtracja: +48 530 410 000
Napędy przemysłowe: +48 601 847 957
Wały napędowe: +48 76 754 55 17
e-mail: iow@iow.pl

Dane adresowe:

IOW TRADE
ul. Zwoleńska 17
04-761 Warszawa

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
Kochlice, ul. Lubińska 1c
59-222 Miłkowice