Skip to main content

Filtracja przemysłowa

Hydraulika siłowa

Napędy przemysłowe

Układy napędowe

Filtry Donaldson | Bogaty katalog produktów

Firma Donaldson globalny producent filtrów i systemów filtracyjnych z ponad 100-letnią działalnością na rynku. Obecnie jeden z największych światowych dostawców wysokiej jakości technologii filtracyjnej oraz filtrów i części zamiennych. Branże w których można znaleźć produkty Donaldson to m.in.: rolnictwo, przemysł motoryzacyjny, biotechnologia, przemysł budowlany, energia i elektrownie, leśnictwo, przemysł morski, produkcja, górnictwo, przemysł transportowy i kolejowy.

Donaldson filtry 04
Donaldson Polska-Autorized-Distributor - IOW TRADE

Warto wybrać Donaldson z IOW TRADE

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Donaldson w Polsce – znanego i cenionego producenta filtrów na całym świecie. Dzięki współpracy z tym producentem nasza oferta zostaje powiększona o nowe filtry i systemy filtracyjne – m.in..: Filtry paliwa, filtry powietrza, filtry hydrauliczne (niskiego, średniego i wysokiego ciśnienia) oraz filtry oleju, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki zacieśnieniu współpracy z firmą Donaldson nasza oferta dynamicznie powiększa się, a my stajemy się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku filtrów przemysłowych. Utrzymujemy wysokie stany magazynowe oraz pomagamy w doborze odpowiednich produktów dla twojego urządzania/maszyny. Wszystkich zainteresowanych ofertą zachęcamy do kontaktu.

Oferta Donaldson - przykładowe aplikacje

Donaldson - Filtry przemysłowe - Traktor - Donaldson
Ciągnik siodłowy
Koparko-ładowarka
Donaldson Ciężki sprzęt

Donaldson Filtry powietrza

Firma Donaldson jest prekursorem filtrów powietrza, które obecnie wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Pierwszy skuteczny filtr powietrza został opracowany 1915r do silnika ciągnika rolniczego przez Franka Donaldsona Seniora. Dzięki innowacyjnym technologiom zastosowanym w filtrach, filtry te doskonale ochraniają silnik przed dostaniem się zanieczyszczeń unoszącym się w powietrzu, nawet przy dużym zapyleniu powietrza. Dlaczego warto wybrać produkty od Donaldson? Ponieważ mamy pewność, że zastosowane technologie i materiały do ich produkcji zapewnią najwyższą ochronę naszych podzespołów.

Filtry powercore donaldson

Bogata oferta niezawodnych filtrów kompletnych do zastosowań o małym, średnim i dużym zapyleniu powietrza. Powercore donaldson filters – znajdują zastosowanie m.in. w środowisku o małym zapyleniu jak np. samochody ciężarowe – należą do nich filtry z grupy: PowerCore® PCD, EPB / ERB2 oraz DuraLite™ ECB, ECC, ECD. Filtry które stosowane są w średnim zapyleniu jak np. maszyny budowlane – to filtry z grupy: PowerCore® PSD, FKB, FLB, XRB, PowerPleat™ 05, FPG i FPG Alexin™, PowerPleat™ 11/13, FRG, FRG2, FTG Cycloflow™.  Filtry które znajdują zastosowanie w dużym zapyleniu powietrza jak np. maszyny górnicze to filtry: PowerCore® PSD, SSG Donaclone™, SPB2, SRB, STG Donaclone™, STB Strata™. Filtry powercore ochrona na najwyższym poziomie!

Kompletne filtry powietrza Donaldson

Wkłady filtrów Donaldson

Wkłady wymienne filtrów powietrza oferowane przez tego producenta, to bogata oferta produktów, która wykorzystuje wiele innowacyjnych technologii jak: RadialSeal™ – Zapewnia szczelność filtra dla unikalnych kształtów. Uszczelka dobrze przylega do obudowy filtra, dodatkowo jej kształt pozwala na wygodną i łatwą wymianę. Axial filter seals – Mocne uszczelki, które zapewniają szczelność przy prawidłowej instalacji. Struktura uszczelki i jej gęstość nie zmienia się w czasie użytkowania filtra. Pleatloc™ media spacing (Wkład filtracyjny) – Użyta technologia zapewnia utrzymanie plis w równych odstępach od siebie, bez możliwości przemieszczania się co korzystnie wpływa na jakość filtrów Donaldson oraz wydłuża jego żywotność.

Filtry powietrza Donaldson - wkłady wymienne

Dodatkowe produkty od Donaldson

W ofercie pełna gama akcesoriów filtrów powietrza Donaldson są to m.in.: elementy wlotu powietrza, w tym wszelkiego rodzaju zaciski, wskaźniki i zawory. Dostępny asortyment, który warto wymienić to: Opaski montażowe | zaciski do węży | gumowe kolanka | reduktory/ekspandery | zawory Vacuator™ | zestawy pojemników na pył | tłumiki | liniowe filtry powierzchniowe | osłony wlotu Ram Air | eliminator wilgoci na szczycie komina | filtry odpowietrzające.

Akcesoria filtrów powietrza Donaldson

Filtry paliwa

Technologia silników rozwija się dynamicznie, wprowadzane są coraz bardziej rygorystyczne standardy emisji spalin. Dzisiejsze silniki pracują obecnie w znacznie wyższych temperaturach i pod znacznie większym ciśnieniem. Ponieważ tolerancje stały się bardziej restrykcyjne, kontrola zanieczyszczeń w układach paliwowych jest coraz trudniejsza. Donaldson filters rozumie obecne wyzwania stawiane filtrom paliwa dlatego oferuję szeroką gamę rozwiązań, które są w stanie sprostać największym wymogom.

Filtry paliwa wkłady wymienne

Filtry marki donaldson to bogata oferta wkładów wymiennych. Oferowane produkty znajdują zastosowanie w popularnych pojazdach terenowych i drogowych. Zarówno filtry typu spin-on jak i wkłady wymienne są dostępne w wielu wariantach, z dużą ilością różnych typów mediów filtracyjnych. Wszystkich zainteresowanych wkładami filtracyjnymi zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu.

filtry paliwa wkłady wymienne

Zestawy filtrów paliwa

Donaldson marka, która oferuje bogatą ofertę zestawów filtrów paliwa. Producent ten dostarcza filtry o średnicy 76mm, 93mm, 108mm oraz 118mm – typowe filtry spin-on występujące w wielu wariantach o różnych długościach. W skład zestawów chodzą różne głowice oraz dodatkowe wskaźniki. Wszystkich zainteresowanych zestawami zachęcamy do sprawdzenia pełnego katalogu produktów dostępnego w naszym B2B.

kompletne filtry paliwa

Akcesoria filtrów paliwa

Produkty marki donaldson to również szereg dostępnych akcesoriów. W ofercie różnego rodzaju miski do gromadzenia wody, zawory spustowe oraz uszczelki. Wszystkich zainteresowanych akcesoriami oferujemy pomoc w doborze odpowiednich elementów do Państwa systemu filtracyjnego.

Akcesoria do filtrów paliwa

Filtry hydrauliczne Donaldson

Dlaczego warto wybrać producenta filtrów Donaldson? Wybór tych filtrów to gwarancja wydajności przy każdym ciśnieniu. Producent dostarcza bogatą ofertę filtrów: niskiego, średniego i wysokiego ciśnienia oraz filtry instalowane w zbiornikach. Więcej informacji o filtrach hydraulicznych prezentujemy na naszej stronie: Filtry hydrauliczne -> więcej informacji,  zapraszamy również do zapoznania się z naszym katalogiem produktowym dostępnym w B2B.

Filtry hydrauliczne wkłady wymienne

Szereg elementów filtracyjnych Donaldson (wkładów – niskiego, średniego i wysokiego ciśnienia), są dostępne w wersjach o różnych wydajnościach mediów filtracyjnych. Wszystko po to aby spełnić najwyższe wymagania stawiane przez producentów maszyn i urządzeń.

Filtry hydrauliczne wkłady wymienne

Zestawy filtrów hydraulicznych

Kompleksowa oferta zestawów filtrów do zastosowań w układach hydraulicznych. Oferta obejmuje: głowice, filtry razem z akcesoriami do układów ssących i montowanych w zbiornikach (niskiego ciśnienia), liniach powrotnych (średniego ciśnienia) oraz liniach (wysokiego ciśnienia). Producent dostarcza kompleksowe rozwiązania wykorzystywane w obwodach hydraulicznych

kompletne filtry hydrauliczne

Akcesoria

W skład bogatej oferty akcesoriów wykorzystywanych w obwodach hydraulicznych wchodzą m.in.: filtry ssące FAL oraz FIOA, wskaźniki, manometry oraz oprzyrządowanie zbiorników. Wszystkich zainteresowanych ofertą zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Warto wybrać Donaldson z ofertą IOW TRADE!

Akcesoria filtrów hydraulicznych

Filtry Oleju Donaldson

Filtry oleju oferowane przez tego producenta zapewniają czystość oleju, poprzez skuteczne wychwytywanie zanieczyszczeń, które mogą doprowadzić do uszkodzeń silnika lub jego elementów.

Filtry oleju wkłady wymienne

Filtry oleju wkłady wymienne

Kompletne filtry oleju

Kompletne filtry oleju

Donaldson Filtry kabinowe

Oferowane filtry kabinowe skutecznie oczyszczają powietrze z czynników drażniących takich jak np.: alergeny, sadza, kurz i inne szkodliwe zanieczyszczenia, które mogą dostać się do wnętrza kabiny przestrzeni pasażerskiej. Wszystkich zainteresowanych filtrami kabinowymi zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową dostępną w ofercie B2B

Filtry kabinowe Donaldson

Informacje kontaktowe:

tel.: +48 22 512 56 60
Hydraulika: +48 533 623 521
Filtracja: +48 530 410 000
Napędy przemysłowe: +48 601 847 957
Wały napędowe: +48 76 754 55 17
e-mail: iow@iow.pl

Dane adresowe:

IOW TRADE
ul. Zwoleńska 17
04-761 Warszawa

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
Kochlice, ul. Lubińska 1c
59-222 Miłkowice