Skip to main content

Poznaj IOW TRADE

Od 1993 roku

Ponad 30 lat IOW TRADE w Polsce

Firma IOW TRADE Sp. z o.o. została założona w 1993 roku. Już od ponad 30 lat jesteśmy liderem w Europie Centralnej i Wschodniej w zakresie sprzedaży i dystrybucji podzespołów napędowych, filtracji przemysłowej, hydrauliki siłowej i napędów przemysłowych. Współpracujemy zarówno z dużymi producentami o międzynarodowym zasięgu, jak i z mniejszymi lokalnymi firmami. Nasze produkty znajdują zastosowanie m.in. w sektorach maszyn budowlanych, rolniczych, kopalnianych, kolejowych, przenośników i przemysłu morskiego, produkcji autobusów i pojazdów ciężarowych, a także inżynierii mechanicznej. Dostarczamy nowe produkty i części zamienne, świadczymy serwis gwarancyjny oraz skutecznie doradzamy naszym Klientom w zakresie najlepszych rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb biznesowych.

AXEL JOHNSON INTERNATIONAL

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy przemysłowej

IOW TRADE jest częścią międzynarodowej grupy przemysłowej Axel Johnson International, która nabywa i rozwija firmy na strategicznie wyselekcjonowanych rynkach niszowych, specjalizujące się głównie w branżach komponentów technicznych i rozwiązań w zakresie procesów przemysłowych.

Axel Johnson International jest aktywnym i długoterminowym właścicielem, którego głównym założeniem jest stymulacja rozwoju i wzrostu przedsiębiorstw. Buduje i rozwija firmy w oparciu o wspólne cele strategiczne, wspierając wspólne inicjatywy i dzielenie się wiedzą. W skład Axel Johnson International wchodzi sześć grup biznesowych: Driveline Solutions, Fluid Handling Solutions, Industrial Solutions, Lifting Solutions, Power Transmission Solutions and Transport Solutions. Polityka Grupy Axel Johnson International opiera się na budowaniu strategii organizacyjnej opartej na decentralizacji, co sprawia, że zaangażowane przywództwo umożliwia szybkie podejmowanie decyzji. Grupa kładzie nacisk na rozwój kluczowych obszarów takich jak: rozwój zasobów ludzkich, cyfryzacja, usługi i zrównoważony rozwój.

Axel Johnson International ma siedzibę w Sztokholmie w Szwecji. Grupa składa się z ponad 150 firm w 30 krajach. Axel Johnson International jest częścią szwedzkiej rodzinnej grupy korporacyjnej Axel Johnson. www.axinter.com

Specjalistyczny asortyment

Szeroka oferta produktowa

Nasza oferta to najwyższej jakości, specjalistyczny asortyment, który obejmuje m. in.: mosty napędowe, przekładnie, zamienniki momentu, sprzęgła elastyczne, silniki elektryczne kompletne układy chłodzenia, wymienniki ciepła, układy hamulcowe i akumulatory hydrauliczne bogaty asortyment z dziedziny hydrauliki siłowej oraz filtracji przemysłowej.
Ponad 30 lat doświadczenia w branży przemysłowej zaowocowało stworzeniem własnych marek produktowych, które obejmują asortyment z grupy: filtrów przemysłowych, hydrauliki siłowej oraz motoreduktorów.

Najwyższa jakość produktów

Marki własne

Marka BlueLine Filtration oferuje najwyższej klasy filtry oleju, paliwa, powietrza, filtry sieciowe, filtry do zastosowań HVAC, a także separatory do kompresorów
Komponenty hydrauliczne sprzedawane pod marką Amberline Hydraulics to pompy, silniki, chłodnice olejowo-powietrzne, akumulatory, zasilacze, zawory, hydrostatyczne zawory skrętu („orbitrole”) oraz akcesoria m. in: korki wlewowe, łączniki dzwonowe, wskaźniki poziomu oleju itp.
Pod marką Gearoxx dostarczamy mechaniczne przekładnie ślimakowe i silniki elektryczne, wykonane z największą starannością i z najlepszej jakości materiałów, co gwarantuje bezawaryjną pracę i długą żywotność urządzeń.
Ponad ćwierć wieku zdobytego doświadczenia, szeroka, systematycznie poszerzająca się gama produktów oraz rosnąca liczba zadowolonych Klientów stale umacniają pozycję naszej firmy jako europejskiego lidera branży przemysłowej!