Skip to main content

Filtracja przemysłowa

Hydraulika siłowa

Napędy przemysłowe

Układy napędowe

Filtration Group | dawniej MAHLE

Filtration Group_Filtracja-cieczy
Separatory-mgly-olejowej-Filtration Group
Filtration Group-Automatyczne-filtry
Filtration Group-Filtracja-powietrza

Filtration Group łączy w sobie wiedzę i doświadczenie.  Firma jest jednym z wiodących producentów filtrów hydraulicznych, filtrów automatycznych, filtrów procesowych, filtrów powietrza oraz systemów separacji. Od 2016 roku stała się właścicielem marki MAHLE – producenta filtrów przemysłowych, która działa na rynku od ponad 60 lat i wciąż stawia na wysoką jakość i innowacyjne produkty w dziedzinie filtracji. Dzięki temu oferta filtrów przemysłowych, znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu, z których na szczególną uwagę zasługuje: przemysł spożywczy, przemysł chemiczny, przemysł farmaceutyczny, elektrownie, przemysł morski, przemysł ciężki, przemysł motoryzacyjny, energia wiatrowa. Segmenty produktów możemy podzielić przede wszystkim na: filtry cieczy, filtry powietrza, filtry automatyczne oraz separatory mgły olejowej.

Filtration Group dawniej MAHLE

FILTRACJA CIECZY

Od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku MAHLE zajmuje się filtracją płynów. Ciągły rozwój materiałów i technologii produkcji gwarantuje ekonomicznie i technicznie zoptymalizowane produkty o najwyższej jakości. Filtry przemysłowe Filtration Group są zatem pierwszym wyborem dla producentów maszyn oraz użytkowników mobilnych i stacjonarnych urządzeń hydraulicznych. Wielowarstwowa konstrukcja elementów filtrujących pozwala na szeroki zakres zastosowań i dużą zdolność zatrzymywania zanieczyszczeń. Wydajność filtracji elementów pozostaje stała, nawet przy rosnących różnicach ciśnień i zapewnia maksymalną ochronę w przypadku pulsujących obciążeń. Długa żywotność filtra przy niskim oporze przepływu gwarantuje optymalne, ekonomiczne zastosowanie.

Filtration Group_Filtracja-cieczy
Filtration Group-Filtracja-powietrza

FILTRACJA POWIETRZA

W dziedzinie filtracji przemysłowej nie ma praktycznie nic tak wymagającego jak technologia odpylania. Filtry, sprzęt i systemy do filtrowania pyłu firmy Filtration Group zwiększają produktywność i niezawodność systemów, ponadto przyczyniają się do odzysku produktu oraz zwiększenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Od ponad 40 lat MAHLE dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania filtracyjne, efektywne pod względem ekologicznym i ekonomicznym dla bezpiecznej filtracji pyłu i czystego procesu.

SEPARATORY MGŁY OLEJOWEJ

Ze względu na bardzo wysokie prędkości skrawania i posuwu, wysokie ciśnienia i zwartą konstrukcję nowych centrów obróbkowych, duża część zastosowanego smaru chłodzącego zostaje rozpylona. Rezultatem jest mgła olejowa, która może wpływać na produktywność maszyny, zdrowie operatorów i ogólne warunki pracy w zakładzie. Dlatego ta mieszanka aerozoli musi zostać wyssana z przestrzeni roboczej i przefiltrowana, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się w miejscu pracy i środowisku.

Separatory-mgly-olejowej-Filtration Group
Filtration Group-Automatyczne-filtry

AUTOMATYCZNE FILTRY

Wysoce wydajne czyszczenie płynów: filtry automatyczne Filtration Group są stosowane w niezwykle wszechstronny sposób w wielu branżach. Dzięki zastosowanym systemom czyszczenia, materiałom filtrującym i ich kombinacjom, automatyczne filtry mogą być stosowane w szerokim zakresie filtrów od cząstek stałych po filtrację zgrubną lub homogenizację.

Informacje kontaktowe:

tel.: +48 22 512 56 60
Hydraulika: +48 533 623 521
Filtracja: +48 530 410 000
Napędy przemysłowe: +48 601 847 957
Wały napędowe: +48 76 754 55 17
e-mail: iow@iow.pl

Dane adresowe:

IOW TRADE
ul. Zwoleńska 17
04-761 Warszawa

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
Kochlice, ul. Lubińska 1c
59-222 Miłkowice